Austria Czech Hungary Poland Slovakia Sweden

O firmě

Srdečně Vás vítáme v našem internetovém portálu.

Firma Octopus Energi sc existuje na trhu od roku 2000 v důsledku přetransformování se ze společnosti s r.o. "Scala Energi" a je generálním představitelem švédské firmy Octopus Energi AB, existující na švédském trhu již 45 let.Tato firma se počáteku zabývala výrobou zemních tepelných čerpadel. Majitelem firmy a vynálezcem je Kurt Karlsson, jeden z pionýrů ve výrobě tepelných čerpadel ve Švédsku.
Jeho mnoholeté zkušenosti s tepelnými čerpadly starého typu ho přivedly k práci na novém zařízení vyznačujícím se jednoduchostí funkce a montáže, spolupracující v souladu s přírodou, využívající energii nacházející se ve vzduchu.

Velkou novinkou je 61X. Je to rampouch ledu v kombinací s 30-60 m měděné trubky zakopané v zemi. Vodní pára zmrzne na rampouch – jako obyčejně, ale když vnější teplota klesá výrazně pod nulu, funguje jako kombinace tepelného, vzduchového a zemního čerpadla. Takové řešení dává lepší efekty v tvrdých zimních podmínkách např. horském terénu.

Zaručujeme poctivou a odbornou obsluhu, technický servis – záruční i pozáruční.


JAK VZNIKL LEDOVÝ RAMPOPUCH - OCTOPUS

1980: Firma Octopus zdokonalila tepelné čerpadlo podzemní vody se vstupním výparníkem, hadem (spirálou) a integrovanou škrticí klapkou, která byla patentována v 17 zemích (konstrukce výparníku umožňuje ochlazovat vodu a odebírat 10w/l z tepla vytváření ledu. Stále pracuje v JMC v Lundu a je instalována v průmyslových prostorech.

1982: Firma Octopus zdokonalila spirálový výměník tepla zahrnující 600 m spirál, který spolu s 2 spirálovými výparníky se stal tepelným čerpadlem atmosférického vzduchu a podzemní vody.

1987: Vstupní výparník na spirálu nahradil vstupním výparníkem na přímo expanzní ventilátor s automatickým rozmrazováním, což zjednodušilo montáž.

1991: Rampouch ledu nahradil výparník na ventilátor (22m X 22mm měděné trubky s 32-násobně zvětšenou plochou). Tento vynález umožnil odebírání tepla z atmosférického vzduchu, bez přívodu energie z vnější strany domu (nejsou čerpadla, ztráty na rozmrazovaní, teplejší olej, elektrické vinutí na výstupu atd.). Je to tak jednoduché jako chladnička, avšak s padesáti násobně větším efektem. Je to jedna trubková část (kompresory).

1996: Strojírenská dílna v Lundgrenu začíná vyrábět čerpadla na teplo z ledu.

1997: OM400i – všechny části v jednom balíku, což představuje malé zařízení s ocelovou konstrukcí k připojení k domovnímu výměníku tepla. Pomocí této sestavy, ověřené v továrně a napájené obyčejnou motorovou naftou jako chladicím médiem, jsme získali asi nejjednodušší technické řešení tepelného čerpadla.

Systém ovládání využívající teplo v létě na ohřev vody a sklepa se prodává spolu s OM400i (termostaty prvků musí být v létě otevřeny, aby se sluneční teplo mohlo opětovně rozdělovat).

1998: Firma Midway (společnost umístěná na hlavním seznamu burzy) kupuje strojírenskou dílnu v Lundgrenu, spolu s tam vyráběným čerpadlem OM400i.

2000: Vytváření rampouchu ledu (Octopus) se přesouvá do firmy OCTOPUS ENERGI - Kurta Karlssona (Sösdala).

2000: Firma Scala Energi spol. s r.o. navázala spolupráci s OCTOPUS ENERGI AB

2004: Rampouch ledu (Octopus) dostává nové označení vyráběných typů: 48X, 61X i 81X

2004: Současně se získáním Generálního zastupitelstva firma Scala Energi spol. s r.o. se transformuje na OCTOPUS ENERGI sc.

2007: Založení firmy Octopus Energi s. r.o. s výhradním zastoupením

Velkou novinkou je 61X. Je to rampouch ledu v kombinací s 30-60 m měděné trubky zakopané v zemi. Vodní pára zmrzne na rampouch – jako obyčejně, ale když vnější teplota klesá výrazně pod nulu, funguje jako kombinace tepelného, vzduchového a zemního čerpadla. Takové řešení dává lepší efekty v tvrdých zimních podmínkách např. horském terénu.